Loading...

shape shape shape shape

Collège Du Léman

Collège Du Léman

Rreth këtij institucioni

Collège du Léman

Collège du Léman, me vendodhje ne Gjeneve, eshte nje nga kolegjet me te mira ne Zvicer, ku studentet marrin mbeshtetjen e duhur per te realizuar potencialin e tyre unik nepermjet nje qasjeje individuale ne arsiminin e tyre, brenda nje familjele globale studentesh.
✔ CDL pranon nxenes nga 2-18 vjec per programe:

  • Preschool
  • Primary School
  • Middle School
  • High School

✔ Gjuhet qe studiohen aty jane: Anglisht, Frengjisht, Gjermanisht, Italisht dhe Spanjisht;
✔ 1 nga 3 studente te CDL pranohet ne Top universitetet boterore;
✔Kampusi I Du Leman eshte i shtrire ne nje siperfaqe prej 5.000 metrash katrore, ku nxenesit do mund te gjejne gjithcka qe ju nevojitet per nje eksperience te paharrueshme. Ai oforn ndjesine e nje komuniteti te sigurte dhe njekohesisht ju jep mundesine te eksploroni gjithcka perreth jush.

Jam ndjere si ne shtepi qe ne momentin e pare qe kam ardhur ne CDL. Nxenesit e tjere ishin shume mikprites dhe 'houseparents' jane gjithmone aty nese ke nevoje te flasesh me dike. Po mesoj baletin dhe violinen. Kenaqemi aq shume sa gjate veres me mungojne! - Sofia. 

bg

Na kontaktoni për të gjitha pyetjet tuaja