Loading...

shape shape shape shape

Nottingham Trent University

Nottingham Trent University

Rreth këtij institucioni

Nottingham Trent University

Si nje nga universitetet me te medhenj ne Angli, Nottingham Trent ka nje numer te madh studentesh internacionale. Universiteti ofron standarte te larta mesimdhenie dhe eshte nje nga institucionet arsimore lider ne punesimin pas diplomimit. I vendosur ne qytetin emocionues te Nottingham, universiteti ju ofron mundesine te merrni me te miren nga lidhjet e tij te pafundme te biznesit per te rritur prespektiven tuaj te karrieres.

 • I rankuar ne Top 20 e universiteteve ne UK.
 • Top 15 ne UK per kenaqesi studentore.
 • "Gold Award" per mesimdhenie.
 • Mundesi punesimi per cdo dege studimi.

Kto jane arsyet kryesore pse duhet te zgjidhni NTU per studimet tuaja Bachelor dhe Master ne dege si:

 1. Accounting and Finance
 2. Animal Science 
 3. Architecture 
 4. Art and Design 
 5. Building and Town & Country Planning 
 6. Business, Management 
 7. Civil Engineering 
 8. Criminology
 9. Economics 
 10. Fashion and Textiles 
 11. Geography and Environmental Studies 
 12. Journalism, Publishing and Public Relations 
 13. Psychology 
 14. Sports Science

Universiteti i Nottingham Trent ka qene zgjedhja me e mire qe kam bere. Programi i Modes, ai qe un ndjek, eshte i persosur. Pedagoget jane mese te afte si dhe mundesite e internshipit te pafundme. Do ja sygjeroja te gjitheve! - Megi

bg

Na kontaktoni për të gjitha pyetjet tuaja