Loading...

shape shape shape shape

University of Birmingham

University of Birmingham

About This Institution

University of Birmingham

Universiteti i Birmingham eshte pjese e Russell Group. Ai rankohet nder universitetet me te mira ne UK dhe mirepret studente nga mbi 150 vende te botes.

Disa nga arsyet pse ky universitet eshte i duhuri per ju jane:

• Renditet nder 15 universitet me te mira ne UK sipas "Times and Sunday Times Good University Guide 2021"
• Renditet universiteti i dyte qe terheq me shume punedhenesit te punesojne te diplomuarit nga ky universitet, sipas "High Fliers Research 2021".
•Renditet ne Top 20 e universiteteve ne UK per student satisfaction.

Universiteti shquhet per tradite ne inovacion dhe kerkim shkecor me qellimin kryesor per te kthyer teorine ne praktike dhe experiment. 
Ai ka nje nder kampuset me te medhenj dhe te bukur, vetem pak minuta larg qytetit te Birmingham.
Ketu studiojne me shume se 6500 studente internacionale nga 150 vende te ndryshme te botes, pra ka nje diversitet te madh kulturor nga i cili mund te perfitoni.

Disa nga deget qe universiteti ofron i gjeni te listuara me poshte:

 • Accounting and Finance
 • Biosciences
 • Business and Management
 • Chemical Engineering
 • Chemistry
 • Civil Engineering
 • Education
 • Electronic and Electrical Engineering
 • Mechanical Engineering
 • International Relations
 • Politicsal science
 • Psychology
 • Sports Science
bg

Contact us for all your questions