Loading...

shape shape shape shape

University of Glasgow

University of Glasgow

Rreth këtij institucioni

University of Glasgow

Glasgow eshte nje universitet prestigjoz, pjese e Russell Group, nder me te miret ne Skoci dhe Angli. Universiteti ju ofron nje eksperience te mrekullueshme studimi, ne kampusin e tij historik dhe te bukur, ku mikpret studente nga me shume se 140 shtete te botes.

Arsyet kryesore pse duhet te zgjidhni Glasgow jane:

 • #11 ne UK.
 • #17 ne UK per cilesine e research-it
 • Top 70 e universiteteve ne bote
 • Universiteti Skocez i vitit (2022)

Ne kete univeritet mund te studioni programe te ndryshme Bachelor dhe Master, si:

 • Accounting and Finance 
 • Aeronautical and Manufacturing Engineering 
 • Animal Science 
 • Chemistry 
 • Civil Engineering 
 • Computer Science 
 • Education 
 • Electrical and Electronic Engineering 
 • Law 
 • Mechanical Engineering 
 • Nursing 
 • Psychology 
 • Social Policy

Nuk mendoj se kishte ndonje destinacion me te mire per ta filluar udhetimin tim sesa Glasgow, qyteti me i madh ne Skoci, dhe University of Glasgow, nje nder me te miret ne UK. Jam shume mirenjohes qe me eshte dhene mundesia te studioj ketu. - Lisandro nga Mozambiku. 

bg

Na kontaktoni për të gjitha pyetjet tuaja