Loading...

shape shape shape shape
icon

Përgëzime

Aplikimi juaj ka përfunduar!

icon

720

Student të asistuar

Rreth Nesh

Rreth Nesh

Kush jemi ne?

Ne jemi një agjensi konsulence dhe shërbimesh, e fokusuar te studentët dhe nxënësit shqiptarë të cilët deshirojnë dhe zgjedhin të studiojnë jashtë vendit. Prej një viti të vendosur në Tirane, zyra jonë është filiali i një rrjeti zyrash konsulence të konsoliduara prej 10 vjetësh tashmë në vende si Azer-baixhani, Ukraina, Gjeorgjia dhe Kazakistani. Me një objektiv të qartë dhe frymëzues, StudyCare është e vendosur të beje më të lehtë çdo hap për të gjithë studentët shqiptarë, qëllimi i të cilëve është të studiojnë dhe të krijojnë një karrierë akademike në vendet më të zhvilluara të botës.

PËRSE NE

  • Eksperiencë 10-vjecare në industrinë e edukimit dhe njohje të detajuar të sistemeve të arsimit në vendet që përfaqesojmë.
  • Me një staf të përkushtuar në sigurimin e çdo informacioni të rëndësishëm për të gjithë studentët.
  • Partneritete me mbi 200 universitete dhe kolegje të cilat ofrojnë një përgatitje akademike të shkëlqyer.
  • Suport i vazhdueshëm gjatë studimeve e deri në diplomimin e studentëve.
  • Shërbimet tona janë të gjitha falas.

Universitetet më të mira

Disa nga institucionet tona partnere

event

Eventet tona

Bashkohuni në eventet tona të ardhshme

5 mars 2022

12:00 - 17:00

The Plaza Tirana

STUDY ABROAD SATURDAY

9 dhjetor 2021

18:00 - 20:00

The Plaza Tirana

Alketa Vejsiu x StudyCare

4 nëntor 2021

Shërbimet tona

Shërbimet tona

icon

Asistencë akademike

Asistencë akademike gjatë aplikimit. Aplikim i cili kryhet nga stafi ynë. Çdo student përditësohet mbi çdo gjë që ndodh me aplikimin.

icon

Procedura e Aplikimit

Konsulenca akademike, ku çdo studenti i bëhen të ditur universitetet, i shfaqen mundësitë më të mira dhe programet më të vlefshme për të.

icon

Aplikim Vize

Asistence në procesin e vizës. Aplikimi kryhet nga agjentët tanë në praninë e studentit dhe çdo hap i procesit trajtohet me profesionalizëm.

Ekipi ynë

Këshilltarët tanë ekspertë

Studentët Tanë

Dëshmitë

Lexoni eksperiencat e studentëve tanë që janë pranuar në universitetet më të mira jashtë nëpërmjet StudyCare.

Jam teper falenderuese ndaj StudyCare vecanerisht Amanades e cila ka bere nje pune te palodhur dhe me perkushtim gjate gjithe ketij rrugetimi te suksesshem!

Amela Elezi

Amela Elezi

UK / Stafford House
quote

Unë dua të shpreh vlerësimin tim dhe sinqerisht ju falënderoj për shërbimin që më ofruat. Momentalisht studioj në Northeastern University dhe kjo është rezultat i ndihmës tuaj. Ju jam mirënjohës. Duhet të përmendet se cilësia e shërbimit është shumë e lartë, unë padyshim do t'i rekomandoja të gjithëve të vizitojnë agjensinë StudyCare, sepse jam i sigurt që nuk do të mbeten të zhgënjyer.

Artemisa .

Artemisa .

SHBA / Northeastern University
quote

Unë kisha për të bërë një zgjedhje midis dy programeve Masters të veçantë. Tek StudyCare, më dhanë informacion të plotë rreth universiteteve të ndryshme dhe programeve universitare. Dëshiroj të falënderoj ekipin e tyre të kualifikuar për ndihmën. Ju rekomandoj që të ndiqni StudyCare për këshillim, për të siguruar informacion mbi universitetet udhëheqëse në botë.

Klajdi .

Klajdi .

Mbretëri E Bashkuar / Birkbeck University
quote

Nje falenderim i vecante per StudyCare per konsulencen e ofruar per te zgjedhur rrugen e duhur e te ardhmes time. Fale ndihmes se tyre arrita te zgjedh nje universitet fantastik sic eshte LSU. Nese vertet deshironi te studioni jashte vendit ju sugjeroj te konsultoheni pa pagese nga stafi i mrekullueshem i StudyCare qe kryen nje pune ne menyre krejtesisht profesionale.

Juna .

Juna .

SHBA / Louisiana State University
quote

Sapo kam filluar studimet Bachelor në University of Illinois at Chicago për arkitekturë. Jam shumë e lumtur që zgjodha StudyCare për të më udhëzuar në këtë hap kaq të rëndësishëm të jetës, pasi prej tyre mora orientimin e duhur dhe mbështetje gjatë gjithë procesit të aplikimit.

Orkidea .

Orkidea .

SHBA / University of Illinois at Chicago
quote

Unë kisha për të bërë një zgjedhje midis dy programeve Masters të veçantë. Tek StudyCare, më dhanë informacion të plotë rreth universiteteve të ndryshme dhe programeve universitare. Dëshiroj të falënderoj ekipin e tyre të kualifikuar për ndihmën. Ju rekomandoj që të ndiqni StudyCare për këshillim, për të siguruar informacion mbi universitetet udhëheqëse në botë.

Julian .

Julian .

Mbretëri E Bashkuar / London South Bank University
quote

Fillimisht isha shumë i qartë se çfarë programi do të studioja gjatë Masterit por se ku, ishte akoma mister për mua. Një nga gjërat që vlerësoj më shumë nga StudyCare është konsulenca e tyre mbi cili ishte universiteti i duhur për mua dhe për të ardhmen time. I gjithë aplikimi shkoi më mirë se çe prisja dhe tashmë studioj në Londër dhe falë parapërgatitjes se çfare ambienti më priste, gjithçka po shkon si duhet.

Bledar .

Bledar .

Mbretëri E Bashkuar / London South Bank University
quote

Dua të falenderoj StudyCare për durimin dhe fleksibilitetin në zgjidhjen e situatës time personale. Unë isha e pasigurt në vendimin tim për rrugëtimin që duhet të merrja me studimin post-Bachelor. Falë ndihmës të StudyCare arrita të bëj zgjedhjen e duhur pa humbur kohë. Pasi u qartësova për mundësitë që më ofroheshin, zgjedhja ishte shumë e lehtë.

Sara .

Sara .

SHBA / Northeastern University
quote

Blogu ynë

Blog & Lajme

bg

Na kontaktoni për të gjitha pyetjet tuaja