Loading...

shape shape shape shape

Rreth Nesh

icon

Përgëzime

Aplikimi juaj ka përfunduar!

icon

720

Student të asistuar

Rreth Nesh

Rreth Nesh

Kush jemi ne?

Ne jemi një agjensi konsulence dhe shërbimesh, e fokusuar te studentët dhe nxënësit shqiptarë të cilët deshirojnë dhe zgjedhin të studiojnë jashtë vendit. Prej një viti të vendosur në Tirane, zyra jonë është filiali i një rrjeti zyrash konsulence të konsoliduara prej 10 vjetësh tashmë në vende si Azer-baixhani, Ukraina, Gjeorgjia dhe Kazakistani. Me një objektiv të qartë dhe frymëzues, StudyCare është e vendosur të beje më të lehtë çdo hap për të gjithë studentët shqiptarë, qëllimi i të cilëve është të studiojnë dhe të krijojnë një karrierë akademike në vendet më të zhvilluara të botës.

PËRSE NE

  • Eksperiencë 10-vjecare në industrinë e edukimit dhe njohje të detajuar të sistemeve të arsimit në vendet që përfaqesojmë.
  • Me një staf të përkushtuar në sigurimin e çdo informacioni të rëndësishëm për të gjithë studentët.
  • Partneritete me mbi 200 universitete dhe kolegje të cilat ofrojnë një përgatitje akademike të shkëlqyer.
  • Suport i vazhdueshëm gjatë studimeve e deri në diplomimin e studentëve.
  • Shërbimet tona janë të gjitha falas.
event

Eventet tona

Bashkohuni në eventet tona të ardhshme

20 mars 2023

5 mars 2022

12:00 - 17:00

The Plaza Tirana

STUDY ABROAD SATURDAY

9 dhjetor 2021

18:00 - 20:00

The Plaza Tirana

Alketa Vejsiu x StudyCare

Studentët Tanë

Dëshmitë

Lexoni eksperiencat e studentëve tanë që janë pranuar në universitetet më të mira jashtë nëpërmjet StudyCare.

Momentalisht jam duke studiuar tek University of Brighton në UK. Falë ndihmës se4 agjensisë StudyCare unë jam sot këtu. Pika më e fortë e ksaj agjensie është përpikmëria dhe përgjegjësia që çdo gjë të shkojë siç duhet dhe në kohë. Falenderoj për çdo informacion që kjo agjensi më ka mundësuar për të realizuar ëndrrën tuaj.

Anxhela Shaholli

Anxhela Shaholli

United Kingdom / University of Brighton
quote

Jam shumë e lutmur që zgjodha StudyCare për të më udhëzuar në këtë rrugëtim! Prej tyre mora orientimin e duhur dhe mbështetje gjatë të gjithë procesit të aplikimit.

Orkidea Kraja

Orkidea Kraja

Chicago / University of Illniois at Chicago
quote

Për mendimin tim, NABA është një universitet fantastik!

Endi Gjermeni

Endi Gjermeni

Itali / NABA Milano
quote

Artemisa Brahaj

Artemisa Brahaj

SHBA / Northeastern University
quote

Klajdi Malaj

Klajdi Malaj

Mbretëri E Bashkuar / Birkbeck University
quote

Juna .

Juna .

SHBA / Louisiana State University
quote

Unë kisha për të bërë një zgjedhje midis dy programeve Masters të veçantë. Tek StudyCare, më dhanë informacion të plotë rreth universiteteve të ndryshme dhe programeve universitare. Dëshiroj të falënderoj ekipin e tyre të kualifikuar për ndihmën. Ju rekomandoj që të ndiqni StudyCare për këshillim, për të siguruar informacion mbi universitetet udhëheqëse në botë.

Julian .

Julian .

Mbretëri E Bashkuar / London South Bank University
quote

Bledar .

Bledar .

Mbretëri E Bashkuar / London South Bank University
quote

Sara Guda

Sara Guda

SHBA / Northeastern University
quote

Blogu ynë

Blog & Lajme

bg

Na kontaktoni për të gjitha pyetjet tuaja